Do społeczności Joomla oddajemy kolejny moduł Featured Box. Moduł powstał z myślą o realizacji naszych własnych projektów, jednak jest na tyle uniwersalny i przydatny, że postanowiliśmy go upublicznić. Co potrafi Featured Box. Głównie służy do estetycznej prezentacji treści, sami go używamy głównie na stronach startowych serwisów internetowych.

Ustawienia modułu składają się z czterech sekcji: ogólne ustawienia, ustawienia obrazu, ustawienia tytułu, ustawienia przycisku "więcej".

Screen Shot 08 20 16 at 02.15 PM

W ogólnych ustawieniach definiujemy podstawowe informacje, które będą wyświetlane przez moduł. W tym miejscu możemy ustawić wyświetlany obraz, tytuł, opis bloku, tekst wyświetlany na przycisku "więcej..", adres do którego przycisk ma prowadzić oraz pozycję obrazu. Pozycja obrazu ma cztery wartości. Możemy ukryć obraz, wyświetlić go po lewej stronie treści, na górze oraz po prawej stronie.

Kolejny zestaw opcji służy do dostosowania obrazu do naszych potrzeb. Obraz może być wyświetlany w dwóch trybach czyli jako kwadrat lub jako koło. Dodatkowo możemy zastosować obramowanie obrazu o zdefiniowanej przez nas szerokości i kolorze. Opcje te mogą pomóc dopasować wygląd bloku z obrazem do stylu graficznego naszej strony internetowej, tak aby całość była graficznie spójna.

Screen Shot 08 20 16 at 02.19 PM

Kolejna sekcja służy do prersonalizacji tytułu bloku. Tutaj też znajdziemy kilka opcji, które pomogą scalić graficznie moduł z szatą graficzną strony internetowej. Tytuł jeżeli wymaga tego sytuacja możemy ukryć. Jeżeli nie możemy go sformatować za pomocą dostępnych opcji. Mamy wpływ na wielkość czcionki, która definiujemy w pikselach, mamy wpływ również na jej kolor i pogrubienie. Moduł dysponuje trzema opcjami związanymi z obramowaniem tytułu. Możemy użyć obramowania u góry tytułu, u dołu lub u góry oraz u dołu jednocześnie. Istnieje możliwość definiowana grubości obramowania również w pikselach oraz jego koloru.

Screen Shot 08 20 16 at 02.24 PM

Pozostała nam ostatnia sekcja związana z ustawieniem przycisku "Więcej..". Podobnie jak tytuł przycisk możemy ukryć lub pokazać za pomocą pierwszej opcji. Możemy również zdefiniować wielkość czcionki oraz jej kolor, opcja pozwala również na definiowanie koloru podczas najechania kursora na przycisk. Przycisk umożliwia również sterowanie tłem oraz marginesem wewnętrznym. Tło definiujemy podobnie jak kolor czyli kolor domyślny oraz kolor tła po najechaniu kursorem na przycisk.

Screen Shot 08 20 16 at 02.29 PM

 

To wszystko jeżeli chodzi o moduł Featured Box, zapraszam do pobierania modułu w naszym laboratorium i testowania na swoich stronach WWW.