Oprogramowanie biznesowe online, w ostatnim czasie robi ogromną furorę. Dzieje się tak dlatego, że aplikacje działające w sieci, umożliwiają dostęp do siebie z każdego urządzenia podłączonego do sieci, z każdego miejsca na Ziemi.

Umożliwiają komunikację, współpracę oddziałów oddalonych od siebie o tysiące kilometrów. Dane gromadzone są w jednym miejscu do którego ma dostęp każdy upoważniony. Oprócz samej zalety działania online, aplikacje tego typu dziedziczą swe zalety po rozwiązaniach desktopowych, których główną zaletą jest przyśpieszanie pracy i jej upraszczanie.

   W ostatnim czasie nasza firma wypuściła na rynek kolejne rozwiązanie. Były już katalogi, aplikacje do wystawiania faktur czas na oferty. Ofertominator, bo tak nazywa się najnowszy program to aplikacja przyśpieszająca i ułatwiająca proces wystawiania ofert dla klienta. Na czym polega i co w aplikacji takiego wyjątkowego?

    Ofertominator aplikacja działająca online, pozwalająca tworzyć ofertę w formacie pdf i wysłać ją klientowi. To tak w skrócie. Sercem programu jest możliwość tworzenia szablonów dla ofert pdf, składających się z dowolnej ilości stron, dowolnych elementów znajdujących się na danej stronie.

 

W programie tworzymy pojedyncze strony, w których możemy wybrać tło, sposób formatowania czcionki. Możemy zamieścić elementy, które chcemy by były wyświetlane na każdej ofercie, np.: stałe rubryki tekstowe, obrazy, regulaminy itd.

Zawsze mamy możliwość zarządzania stronami. Możemy je usuwać, edytować oraz pobierać wygenerowane pdf'y z pojedynczych stron. Szablon tworzy się z gotowych stron. Szablon to praktycznie gotowa oferta, w której należy wprowadzić cenę, opis i dane osoby do której jest kierowana.

 

Aplikacja pozwala na tworzenie szat graficznych ofert, dla różnych okazji. Dzięki programowi można tworzyć oferty wizualnie nawiązujące do świąt, wydarzeń firmie, aktualnych promocji czy nawet dopasować ofertę kolorystycznie do barw kontrachenta. Funkcja prostego tworzenia szablonów czyni aplikację bardzo plastyczną.

Oszczędność czasu

Aplikacja pozwala zaoszczędzieć kilkaset procent czasu, który należałoby poświęcić tworząć ofertę tradycyjnymi metodami. Oszczędność czasu jest widoczna zwłaszcza jeżeli musimy wystawić kilka ofert w ciągu jednego dnia.

Prosta możliwość wprowadzania zmian

Dzięki możliwości zapisu oferty zawsze możemy do niej wrócić i w szybki sposób nanieść zmiany. Jednym przyciskiem wysyłamy ofertę ponownie.

Historia ofert

Wszystkie oferty zapisują się w historii. Możemy je przeglądać, nanosić zmiany. Mamy wgląd kiedy i jaka oferta została do kogo wysłana.

Przy tworzeniu szablonu, wybieramy, które strony mają zostać użyte w ofercie oraz w jakiej kolejności. Mamy dostęp do dodatkowych opcji, jak np.:

  • możliwość ustalenia pozycji daty

  • język oferty

  • czas ważności ofert – data wyliczana jest od daty stworzenia oferty

  • nadawca maila

  • temat wiadomości mailowej

  • oraz treść wiadomości, w załączniku której znajdzie się oferta pdf

Stworzenie szablonu to ostatni niezbędny krok przed wysyłaniem ofert. Mając gotowy szablon możemy na jego podstawie tworzyć oferty i je wysyłać. Tutaj sprawa została maksymalnie uproszczona. Strona startowa to strona wystawiania ofert. Wybieramy na przód język oferty.

Ofertominator pozwala na naprawdę szybkie wystawianie atrakcyjnych wizualnie ofert. Oferty można wysyłać do klientów, zapisywać na komputerze czy wydrukować. Aplikacja jest w stanie skrócić czas tworzenia ofert oraz podnieść profesjonalizm firmy.