W naszej firmie został ukończony kolejny projekt służący do konfiguracji dedykowanych okien.

Sama aplikacja działa w zestawie strona internetowa plus katalog produktów. Serwis został zaprojektowany w jasnej tonacji kolorystycznej, w głównych odcienia bieli oraz zieleni. Kolorystyka ma podkreślać ekologiczność prezentowanych produktów oraz usług.

Screen Shot 07 16 16 at 10.26 AM

Wróćmy jednak jeszcze do konfiguratora. Kroki konfiguratora zostały rozbite po sztuce dla każdej strony. Zabiegiem tym dążyliśmy do uzyskania jak największej czytelności. Belka z nawigacją została zmniejszona, wszystkie pozostałe elementy zasłonięte tak by nie rozpraszać użytkownika niepotrzebnymi opcjami, informacjami.  

Dla poprawy wrażeń wizualnych oraz dla podkreślenia nowoczesności strony internetowej, a tym samym firmy, konfigurator został wykonany w nowoczesnym designie, a same elementy konfiguracji zostały poddane animacji - wchodzą płynnie do widoku.

Konfigurator posiada proste podawanie danych z czytelną obsługą błędów. Pierwszym miejscem gdzie spotykamy się z obsługa błędów jest krok z rozmiarami okna. Konfigurator pobiera minimalne dane c cennika danego okna. Jeżeli użytkownik wpisze zbyt małe lub zbyt duże, pole podświetla się na czerwono, w przypadku poprawnie wypełnionych pól - na zielono. Kolejnym ciekawym elementem jest interakcja wyboru ilości szprosów. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji przyciski minus oraz plus. Za pomocą ich dodaje lub odejmuje szprosy w poziomie bądź w pionie.

Screen Shot 07 16 16 at 10.14 AM

Ostatnim krokiem jest podsumowanie konfiguracji, wyświetlenie ceny oraz wyświetlenie formularza kontaktowego, w którym użytkownik podaje swoje dane kontaktowe. Dane te wraz z konfiguracją trafiają do biura, które następnie potwierdza konfigurację i wysyła do fabryki.

Screen Shot 07 16 16 at 10.16 AM

cechą szczególną aplikacji jest możliwość pełnego zarządzania krokami, edycją oraz dodawaniem kolejnych elementów w poszczególnych krokach. System konfiguracji pozwala na korzystanie z zaimportowanych cenników do bazy danych. Administrator serwisu ma możliwość tworzenia użytkowników o statusie partnerów. Ci otrzymują indywidualny panel z możliwością ustalenia własnych prowizji, przeglądania ich zapisywania w pdf. Otrzymują również własną wersję konfiguratora.

 

Galeria printscreen'ów strony internetowej

Cechy konfiguratora okien:

  • Możliwość importu cenników
  • Możliwość edycji, dodawania elementów w poszczególnych krokach
  • Możliwość manipulacji ceną każdego elementu
  • Możliwość tworzenia kont dla partnerów
  • Możliwość ustawiania rodzajów prowizji oraz ich wartości
  • Możliwość generowania dokumentów pdf